-U tha në Opinion

“Merr zarfe”, debati Zheji-Ristani: Të kam parë tap, lere alkoolinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:15 - 18/11/21 |
Opi Nion

Janë përfshirë në debate të ashpra analisti Artur Zheji dhe ish-deputeti i PD, Arben Ristani në emisionin “Opinion”.

Teksa flisnin për debatin mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës, ata kanë hedhur akuza ndaj njëri-tjetrit.

Ristani ka akuzuar se Zheji ka marrë “zarfe” për të mbrojtur Bashën, ndërsa e menjëhershme ka qenë përgjigja e analistit i cili e cilësoi si person të alkoolizuar.

Ristani: Në do të vërtetën, edhe ti ke përfitime për pozicionin që mban.

Zheji: Po pajetër, cilat janë benefitet?

Risani: Ke ca benefite.

Zheji: Po patjetër, jam shoku jot.

Ristani: Kur takohesh dhe merr ca zarfa diku. Apo jo?

Zheji: Ti je i paturpshëm, se unë të kam parë ty tap shumë herë kur negocioje dhe nuk mbaje presionin për të bërë atë që bën.

Ristani: Mos fol budallallëqe.

Zheji: Ti je keq, ke probleme dhe mbaji.

Ristani: Mos merr zarve poshtë e lartë dhe provokime të tilla mos bëj.

Zheji: Modero alkoolin se të dëmton neuronet. Nuk të fola asgjë nënbrez.

Ristani: Unë jam burrë e bëj jetën time, por është e ulët të marrësh zarfa

Zheji: Modero alkoolin, zarfet i merr ti.

Ristani: Ti e nise.

Zheji: Të fola për Fushën.

Ristani: Fushenë e hapa unë.

Zheji: Tërhiqe atë që the.

Pas