Aktualitet

Merr fund makthi i grabitjeve në Palasë, policia arreston dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:38 - 18/10/20 |
Al Do

Përfundon makthi për banorët e Palasës të cilët prej disa ditësh kishin rënë pre e grabitjeve.

Policia ka njoftuar se ka vënë në praga dy persona si të dyshuarit kryesorë.

Konkretisht janë arrestuar Bledar Çunaj, 31 vjeç, banues në Orikum, Vlorë, dhe bashkëpunëtori i tij Pilo Gjikokaj, 48 vjeç, banues në fshatin Palasë, Himarë.

Ata janë përgjegjës për të paktën 6 grabitje në Dhërmi dhe Palasë. Banorët e fshatit ishin ankuar se atyre iu ishin vjedhur para edhe sende me vlerë. Duke shfrytëzuar faktin që banorët e Palasës janë kryesisht të moshuar, Çunaj hynte dhe grabiste banesat e tyre, madje dyshohet se edhe i përdhunonte.

Identifikimi i tij u bë përmes kamerave të sigurisë së një prej banesave që ka grabitur./ Opinion.al

Pas