Aktualitet

Mëngjesi i ftohtë, si parashikohet moti për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:09 - 11/04/22 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme territori shqiptar do jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti të jetë i kthjellët dhe vranesira të pakta të cilat në orët e pasdites do të largohen gradualisht duke ia lënë vendin kthjellimeve. Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë edhe gjatë natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior duke krijuar në det dallgëzimi 2 – 3 ballë./Opinion.al

Pas