Bota

Medvedev merr pjesë në ceremoninë mortore të GorbaçovBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:24 - 03/09/22 |
Opi Nion

Një rresht i gjatë qytetarësh të zakonshëm, por edhe personalitete të njohura ruse mes të cilëve këngëtarja Alla Pugachiova, u mblodhën përpara Shtëpisë së Sindikatave, ku i është dhënë lamtumira Michail Gorbaçov.

Për t’i dhënë lamtumirën e fundit ish-liderit të Bashkimit Sovjetik ka qenë i pranishëm edhe ish-presidenti Rus dhe Zv.Presidenti i Këshillit të Sigurimit, Dmitri Medvedev.

Kryeministri rus Mikhail Mishustin dhe qeveria kanë dërguar kurora me lule./Opinion.al

Pas