Bota

Medvedev: Arsenali bërthamor i BS mbeti tek ne, garanci për fuqinë e RusisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:43 - 03/09/22 |
Opi Nion

“I gjithë arsenali strategjik bërthamor i Bashkimit Sovjetik mbeti në vendin tone dhe dhe është mbështetur nga ne në një nivel shumë të lartë. Kjo është garancia më e mirë për të ruajtur fuqinë e Rusisë.”

Kështu shprehet në një postim të gjatë në telegram nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus Dmitri Medvedev, duke akuzuar Perëndimin se dëshiron” të përfitojë nga konflikti ushtarak në Ukrainë “për” një cikël të ri shpërbërjeje “të institucioneve ruse pas rënies së BRSS.”

“Është e qartë se të gjitha këto janë ëndrra të pista “, shkruan Medvedev për ata që mendojnë” se si të na copëtojnë. Por përpjekje të tilla janë vërtet jashtëzakonisht të rrezikshme”, pohon ai./Opinion.al

 

 

Pas