Kryesore

“Me shqiptarin energjik”,Rama dhe Abazoviç prezantojnë projektin e urës mbi BunëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:44 - 08/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij malazez, Dritan Abazoviç kanë prezantuar projektin e urës së re Velipojë-Ulqin mbi lumin Buna.

Këtë gjë Rama e bëri të ditur përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ku u shpreh se ndërtimi i kësaj vepre është simbol i vizionit të bashkëpunimit mes dy vendeve.

Me shqiptarin energjik dhe mikun e mirë Dritan Abazovič, kryeministrin e Malit të Zi, në prezantimin e projektit të urës së re Velipojë – Ulqin mbi lumin Bunë, urë që do të jetë një simbol i bukur e domethënës i vizionit tonë për t’u afruar gjithnjë e më shumë nën frymën e bashkëpunimit, integrimit dhe zhvillimit rajonal”,-shkruan Rama në “Facebook”./Opinion.al

Pas