Rajoni

Me pranga në duar/Momenti i arrestimit të shqiptares që qëlloi grekun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 11/11/21 |
Opi Nion

Mediat greke kanë bërë publike momentin që policia i ka vendosur prangat shqiptares, Klodiana Çelos, e cila qëlloi me armë zjarri, ish-partnerin grek.

Ngjarja e rëndë ndodhi mesditën e sotme në Chalandri të Greqisë.

Sipas mediave greke, ajo e ka qëlluar disa herë në bark okulistin grek, duke e lënë të plagosur rëndë. Dëshmitare e ngjarjes ishte edhe fëmija e tyre, vetëm 13 vjeç.

Policia arrestoi pak çaste më pas shqiptaren, ndërsa greku, Jorgos Neos, u dërgua në spital.

Ajo dyshohet se e ka qëlluar okulistin për shkak të një procesi gjyqësor, që të dy palët kishin hapur për kujdestarinë e fëmijës.

Deri në këto momente bëhet e ditur se Jorgos Neos, ndodhet në spital dhe po lufton për jetën./Opinion.al

Pas