Kronikë

“Më njihnin dhe më kërkuan ID”,zbardhet dëshmia e reperit:U mërzita,isha i dehurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 03/02/22 |
Opi Nion

Është zbardhur dëshmia e reperit të arrestuar në Tiranë pasi tentoi të qëllonte me armë zjarri një nga pronarët e hotelit.

Ervin Selita, i njohur me emrin e artit Vinz, u arrestua dje nga Policia e Tiranës bashkë me të dashurën e tij 30-vjeçare.

“News24” ka zbardhur dëshminë e të riut, dhe mësohet se ai ishte klient i rregullt i hotelit dhe është mërzitur për faktin se recepsionisti i ka kërkuar kartën e identitetit.

Ndër të tjera ai ka thënë se ka qenë i dehur kur ka ndodhur ngjarja.

“Jetoj afër hotelit dhe i njoh mire se jam klient i rregullt. Fakti që me kërkuan kartë identiteti më mërziti se ata me njihnin. Isha i dehur kur ndodhi ngjarja”, mësohet se ka thënë 30-vjeçari.

Gjithashtu policia informoi se për ngjarjen janë shpallur në kërkim dy miqtë e tij, të cilët i kanë ardhur në ndihmë reperit gjatë konfliktit. Shtetasit Xhuliano Selita dhe Erjon Mici u shpallën në kërkim pasi dyshohet se pasi ndihmuan mikun e tyre në konflikt, kanë fshehur edhe armën me të cilën Ervin Selita qëlloi për të vrarë pronarin e hotelit./Opinion.al

Pas