Aktualitet

Më në fund mblidhet Parlamenti në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:53 - 30/11/15 |
b.f

PRISHTINE- Eshtë arritur të mblidhet parlamenti i Kosovës në një seancë ku po marrin pjesë vetëm deputetët e mazhorancës. Opozita po mbahet larg kësaj seance, duke u ruajtur me dhjetëra forca policie.

Nga ora 10:30-14:30 po tentohej të mbahet kjo seancë dhe është arritur më në fund.

Më herët ka pasur mjaft incidente. Kështu në 11:00 opozita hodhi gaz lotsjellës dhe seanca u ndërpre. Më pas u tentua të mbahej një seancë në sallë alternative, por edhe kjo ishte e pamundur.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas