Politikë

Me bidona vaji ulliri në Kuvend, Sula: Po kap çmimin e naftës së bordit tuajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 05/12/22 |
Opi Nion

Deputeti i PD, Dashnor Sula, ka habitur sërish ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, ku ka shkuar i “armatosur” më dy bidona vaj.

Sula në fjalën e tij tha se sot fshatarët janë të braktisur, pasi çmimi i vajit të ullirit po ulet çdo ditë dhe më shumë.

Sipas tij ky nuk është i vetmi problem, pasi përveç çmimit të ulët nuk ka më as punëtorë për të vjelë ullinj.

Të jeni të sigurtë dhe ju garantoj se fshatarët po heqin të zitë e ullirit duke prodhuar vaj ulliri. Çmimi i vajit të ullirit do arrijë pas dy muajsh çmimin e naftës që ka vendosur bordi juaj. Sot 2500 lekë shitet vaji i ullirit”, tha Sula.

Pas