Aktualitet

Me Berishën opozitë më e fortë përballë Ramës? Meta: Opozita më e mirë është…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 25/05/22 |
Opi Nion

Në një prononcim për mediat, këtë të mërkurë, pas aktivitetit kundër trafikimit të qenieve njerëzore,  Presidenti Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët për zgjedhjen e Sali Berishës në krye të PD-së dhe bashkëpunimin me të si opozitë pas 24 korrikut, kur përfundon mandati i Metës si President i Shqipërisë.

Meta u përgjigj se opozita më e mirë ndaj të gjithëve janë shqiptarët e ndershëm. Sipas tij shqiptarët thjesht kanë nevojë për t’u bashkuar dhe për të çuar përpara vendin përpara.

“Mendoj se opozita më e mirë ndaj të gjithëve janë shqiptarët e ndershëm. Ata thjesht kanë nevojë për t’u bashkuar dhe për të çuar përpara vendin përpara”-tha Meta./Opinion.al

Pas