Kryesore

 Me 40 vota pro, Fidel Ylli zgjidhet në krye të KOKSH


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:48 - 17/04/21 |
Opi Nion

Fidel Ylli është zgjedhur President i ri i KOmitetit Olimpik shqiptar. Asambleja Zgjedhore votoi me 40 vota pro për Fidel Yllin, ndërsa kandidatët e tjerë kanë marr përkatësisht; Vojo Malo 12 vota dhe Martin Biba 4 vota.

Zgjedhja e kreut të ri të KOKSH u shoqërua nga debate, pasi FSHF dhe disa federata të tjera, u përjashtuan nga votimi për për arsye procedurale./Opinion.al

Pas