Bota

Mbytet gomonia me emigrantë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:06 - 27/06/20 |
Opi Nion

6 emigrantë humbën jetën pranë brigjeve të Libisë ndërsa gomonia me të cilën udhëtonin drejt Europës pësoi avari. Lajmi është bërë i ditur nga Organizata Ndërkombëtare për Emigracionin.

Në momentin e ngjarjes së rëndë në gomone udhëtonin rreth 100 persona, 93 prej të cilëve u rikthyen sërish në vendin afrikan nga rojet bregdetare libiane.

Sipas burimeve, mësohet se mes emigrantëve kishte shumë gra dhe fëmijë dhe madje një foshnje erdhi në jetë pikërisht në këtë gomone./ Opinion.al

Pas