Kronikë

“Mbyta gruan me duart e mia”, shqiptari vret bashkëshorten 36-vjeçare në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:49 - 06/12/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi. Sipas ERT1, mesnatën e së dielës një 40-vjeçar ka mbytur me duart e veta gruan e tij në Vlachiotis të Lakonisë. Sipas raportit të mediave greke bëhet fjalë për një shtetas shqiptar 40-vjeçar ndërsa viktimë ka mbetur gruaja 36-vjeçare.

Ai dyshohet se ka njoftuar autoritetet se ka mbytur gruan e tij pas një debati të fortë.

Policia ka mbërritur në shtëpi dhe ka konstatuar se gruaja ishte pa ndjenja. 36-vjeçarja u transportua me autoambulancë në spitalin e zonës ku edhe u konstatua vdekja.

Sipas informacioneve të notospress.gr, bëhet fjalë për një çift me dy fëmijë të mitur, të cilët punojnë në kultura bujqësore./Opinion.al

Pas