InstaBIZ

Mbyllja e Agon Channel, çfarë do të ndodhë me figurat e tij?!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 04/11/15 |
root

Me mbylljen e televizionit “Agon Channel” shumë nga figurat e tij kryesore, do ti shihni në televizione dhe media të tjera.

Sonila Meço

Imazhi kryesor i këtij televizioni si dhe spikerja e edicionit qëndror të lajmeve, Sonila Meço aktualisht nuk po angazhohet me projekte të reja televizive. Por emisionet e saj po ritransmetohen në televizionin Tv Art në Maqedoni. Sonila Meço, ka realizuar një sërë programesh në Agon Channel si, Kontrata, Surpriza je ti, Dita e Shtatë, etj.

Saimir Kodra & Gentian Zenelaj

Dyshen simpatike të programit investigativ “Ça Thu”,  Saimir Kodra dhe Gentian Zenelaj, do ta ndiqni së shpejti nën logon e tv Klan.

Andi Bejtja

Drejtori i Informacionit, Andi Bejtja ka nisur punë në një tjetër televizion dhe ky është televizioni muzikor, Mad Tv.

Arjon Muça

“Thuaj 33”, “Shans” “Shopping game”, etj, kanë qenë disa nga programet që ka drejtuar moderatori, Arjon Muça. Muça thotë për Opinion.al se aktualisht është duke vijuar me emisionin “You and Me”, në radio energy dhe punën në televizion po e sheh si një mundësi të mëvonshme, pasi në Agon Italia është duke u ritransmetuar ende emisioni i tij, “Thuaj 33”.

Roza Lati

“Antilope”, “Heart Attack”, etj kanë qenë disa nga programe që ka drejtuar, Roza Lati. Lati është aktualisht pjesë e spektaklit të vallëzimit “Dance With Me”, si dhe njëkohësisht e hapur për të mirëpritur oferta nga të gjitha televizionet e tjera.

 

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Po ashte edhe Klan Kosova si Agoni ku shperlahen parat e pista te Devollve si dhe shum politikanve qe jane akcionar aty

  2. Ooo desada po ik mi vrit veten moj e shkrete. Te pakten kudo qe te ikin nuk kane njollen e SHIK-sit siç ty. Qejfi ta kishte te ishe te Bekketti po ste qas kush ty. E di qe nuk do e postosh kete koment se ti je ajo qe hap e mbyll deren e fevzos po pune e madhe. Vetem mundohu te kuptosh qe ka ikur koha e spiunllikut ne te cilen ke qene mesuar te mbijetoje. Tani po mos jete per fevziun qe te mban ne pune maksimumi te whiskey do punoje. Hajt tung o steke.

Pas