Kryesore

Mbyllet votimi në PD, Gjana: Lista fituese në mesnatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:10 - 17/07/21 |
Opi Nion

Ndërsa në PD ka përfunduar votimi për Këshillin e ri Kombëtar, Kryetari i Komisionit të zgjedhjeve Jemin Gjana, ka bërë të ditur se deri në mesnatë pritet të dalë dhe lista e emrave fitues.

“Kanë qenë të pranishëm 5703 nga delgatët e listës me 7646 anëtarë. Pas përpunimit të procesverbaleve të mbylljeve të kutive, rezulton se kanë marr pjesë në votim 5339 delgatë, ndërsa 364 kandidatë nuk kanë marr pjesë. Vazhdon procesi i numërimit në të 14 komisonet. Janë 598 kandidatura për 300 vendet e Këshillit Kombëtar. Shpresoj që sonte pas mesnate do të nxirret lista me 300 emra, nga të cilët 90 do të jenë zonja dhe zonjusha dhe 45 do të jenë nga anëtarët e forumit rinor”, tha Gjana./Opinion.al

Pas