Kryesore

Mbyllet pjesa e parë, Zaniolo iu jep festë italianëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:48 - 25/05/22 |
Opi Nion

Është mbyllur me rezultatin 1-0 për ekipin e Romës pjesa e parë e finales së vlefshme për kupën e Conference League.

Përballja mes Romës dhe Feyenoord po zhvillohet në “Air Albania”.

Minutat e para pamë holandezët më me iniciativë, por pa rrezikuar shumë portën rivale.

Në të 32-tën, Zaniolo përfiton mirë në zonë dhe shënon duke çuar ekipin e Romës në avantazh.

Roma-Feyenoord 1-0 (Zaniolo 32’)

Roma (3-4-2-1): Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Cristante, Mkhitaryan, Zaleëski; Pellegrini, Zaniolo; Abraham

Feyenoord (4-2-3-1): Bijloë; Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia; Aursnes, Kokcu; Nelson, Til, Sinisterra; Dessers.

Pas