Aktualitet

Mbyllet përkohësisht kalimi drejt Greqisë nga pika kufitare “Tre Urat”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:19 - 08/12/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme për rreth dy orë, pika kufitare “Tre Urat” në Përmet do të jetë jashtë funksionit.

Mësohet se shkak për këtë janë bërë punimet që po kryen pala greke në pikën kufitarë “Tre Urat”.

“Nisur nga njoftimi i marrë nga Policia Greke, se për shkak të punimeve që do të kryej pala greke në Pikën Kufitare Tre Urat, Përmet, nga ora 13:30-15:30, nuk do të lejohet lëvizja e këmbësorëve dhe e automjeteve, në hyre dhe në dalje të kësaj pike kufitare.

Policia Kufitare njofton qytetarët, të cilët kanë planifikuar për të udhëtuar nëpërmjet Pikës Kufitare Tre Urat, Përmet, që gjatë këtij intenerari kohor pika e kalimit kufitar do të jet e bllokuar për shkak të punimeve që po kryen në palën Greke në Tre Urat, Përmet”, njoftoi Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër./Opinion.al

Pas