Aktualitet

Mbyllet numërimi në Shkodër, kryeson PD, LSI forcë e katër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 27/04/21 |
Opi Nion

Është mbyllur procesi i numërimit të votave në qarkun e Shkodrës. Nga të dhënat rezulton se Partia Demokratike kryeson në këtë qark.

PD është forcë fituese me 5 mandate, PS merr 3 mandate, PSD 2 dhe LSI 1 mandat. Siç vihet re LSI rezulton forcë e katërt në këtë qark.

Gjithashtu, raportohet se procesi i numërimit ka qenë i qetë dhe nuk ka pasur incidente apo përplasje dhe rezultati është pranuar nga palët.

Pas