Kryesore

Mbyllet në barazim derbi Milan -Inter


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:59 - 07/11/21 |
Opi Nion

Është mbyllur në barazim 1-1 derbi mes Milanit dhe Interit  në “San Siro”.

Minuta e 11 kaloi në avantazh “Zikaltërit” e Interit, përmes një penalltie të Calhanoglu. Vetëm 6 minuta më pas Milan barazoi pas një goditjeje standarte të Tonalit, e finalizuar nga De Vrij. Asnjë nga skuadrat nuk arriti ta ndryshonte më pas rezultatin, që e rendit Milanin në vendin e dytë me pikë të barabarta me Napolin e vendit të parë, ndjekur nga Interi që mban vendin e tretë./Opinion.al

Pas