Sport

Mbyllet merakto në Angli, këto janë 5 transferimet më të shtrenjta


               Publikuar në : 08:21 - 09/08/19 |
Opi Nion

Ditën e djeshme në orën 18:00 është mbyllur merkatoja në futbollin anglez. Tashmë skuadrat e Premierligës nuk do të kenë të drejtë të transferojnë lojtarë, por lojtarët mund të ikin nga Anglia në drejtime të tjera.

Skuadrat të cilau përforcuan ndjeshëm në këtë merkato janë Tottenham e Arsenal dhe Manchester City.

Në këtë merakto angleze, rekordin për transferimin më të shtrenjtë e vendosur  Manchester United, me Harry Maguire i cili kushtoi 80 milionë paundë.

Më poshtë do të rendisim 5 transferimet më të shtrenjta në Angli

Maguire-80 milionë paundë nga Leicester te Manchester United

Pepe-72 milionë paundë nga Lille tek Arsenali

Rodri-63 milionë paundë nga Atletico te Manchester City

Cancelo-58 milionë paundë nga Juventus te Manchester City

Ndombele-52 milionë paundë nga Lyon te Tottenham./ Opinion.al E.Xh.

Pas