Aktualitet

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, Paloka: Vullneti i demokratëve u shpreh në kuvend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:46 - 11/12/21 |
Opi Nion

Ndërsa Partia Demokratike ka njoftuar mbledhjen e Këshillit Kombëtar gjatë ditës së nesërme, kreu i këtij këshilli Edi Paloka shprehet se kryesia, nga sot nuk e ka tagrin për një mbledhje të tij.

Mbështetës i kuvendit të mbajtur sot, Paloka reagon përmes një postimi në Facebook. Ai shprehet se vullneti i demokratëve u shpreh sot në kuvend.

Statusi i plotë i Edi Palokës

Sot Kuvendi i PD , per here te pare u mblodh me kerkese te delegateve te tij dhe mori vendime historike , te rendesishme ne baze te te cileve qendron rithemelimi i PD.

Ne Kuvendin e demokrateve te lire, sot moren pjese nje numer jo i vogel prej antareve te Keshillit Kombetar. Une ju bej thirrje dhe pjeses tjeter te antareve, ti bashkohen PD te rithemeluar sot me vullnetin e shumices perfaqesuese te demokrateve e te mos behen pjese e lojes te atyre qe per karrige jane gati te shkelmojne interesat e demokrateve, per me teper, nga sot, pa asnje tager per te mbledhur Keshillin Kombetar .

Keshilli Kombetar, pas Kuvendit Kombetar eshte organi me i larte i PD dhe antaret e tij duhet te perfaqesojne vullnetin dhe interesat e demokrateve, vullnet qe u shpreh qartazi sot ne Kuvendin per rithemelimin e PD.

 

Pas