Rajoni

Mbi 7 mijë raste të reja dhe 93 të vdekur nga Covid-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 24/11/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore greke njoftuan se në 24 orët e fundit janë regjistruar 7,108 raste të reja me koronavirus dhe 93 viktima.

Raporti i Organizatës Kombëtare për Shëndetin Publik zbuloi gjithashtu se 612 pacientë janë aktualisht të intubuar në ICU të Greqisë.

Shumica e pacientëve të intubuar (499 ose 81.54%) janë të pavaksinuar ose vetëm pjesërisht të vaksinuar dhe 113 (18.46%) janë plotësisht të vaksinuar.

Numri i përgjithshëm i rasteve në Greqi që nga fillimi i pandemisë u rrit në 901,661, ndërsa 17,612 është numri i personave që humbën betejën me Covid-19./Opinion.al

Pas