Bota

Mbi 25 milionë të infektuar me koronavirus në Europë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:11 - 25/12/20 |
Doriana Çepunaj

Europa që prej fillimit të pandemisë ka tejkaluar 25 milionë raste me COVID-19.

Të dhënat u raportuan nga AFP, sipas së cilës, 52 vendet e kontinentit, përfshirë Rusinë dhe Kaukazin, përbëjnë zonën më të prekur nga virusi në botë.

Gjithashtu, Europa ishte e para që kaloi kufirin e gjysmë milioni vdekjeve, më 17 dhjetor. Ndërkohë që ditën e djeshme u raportua se Italia, një nga shtetet më të prekura në Europë, tejkaloi numrin e mbi 2 milionë personave të infektuar me koronavirus që nga nisja e pandemisë./Opinion.al

Pas