Kryesore

Mbështetësit e PD bllokuan rrugën, reagon Rama


               Publikuar në : 11:24 - 26/04/19 |
geliano fataj

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën që disa mbështetës të opozitës zhvilluan, duke bllokuar akset hyrëse të qytetit të Shkodrës, në veçanti Urën e Bahçallëkut.

“Rrugës për Malësi të Madhe. Sinqerisht i keqardhur për grupet e vogla të njerëzve të mbledhur kthesave nga ata që pasi e çuan në qorrsokak PS, orvaten më kot të çojnë në qorrsokak edhe Shqipërinë! Pak nga pak edhe këta njerëz do e kuptojnë se fajin u’a kanë udhëheqësit e verbër”, shkruan Rama në Twitter.

Protestuesit e opozitës, me në krye ish-deputetët Flamur Noka dhe Bardh Spahia bllokuan rrugën hyrëse në qytetin e Shkodrës. Pavarësisht tentativës për të bllokuar aktivitetin e Rama, kreu i qeverisë mbërriti në Shkodër nga një rrugë dytësore./Opinion.al

Pas