Aktualitet

Mbështetësit e Berishës sërish në PD: Rast unikal, partia mbyll dyert


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 07/01/22 |
Opi Nion

Për të tretën ditë radhazi mbështetës së ish-kryeministrit Berisha kanë shkuar në selinë e Partisë Demokratike. Ata kanë shkuar sërish në seli për të zhvilluar mbledhje po i kanë gjetur dyert mbyllura.

Këtë herë mbështetësit e Berishës i janë drejtuar derës së pasme të selisë nga hyri edhe Lulzim Basha, por edhe kjo ka rezultuar e mbyllur.

Në një deklaratë për mediat Ervin Minarolli, anëtar i Komisionit të Rithemelimit tha: “Është një rast unik, kur një parti në opozitë i mbyll dyert për mbështetësit e vet. Kjo është një parti pa vizion dhe pa frymëzim. Prandaj është i nevojshëm rithemelimi. Demokratët e kanë vendosur me votë, nesër do vijnë që të ekzekutojnë vendimin”.

Pas