Aktualitet

Mbërrijnë të tjerë tifozë, Rama: Shqipëria mirëpret nga ajri dhe deti mysafirëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:12 - 25/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri i Edi Rama ka postuar disa foto nga ardhja e tifozëve në vendint tonë për të ndjekur finalen e Conference League e cila luhet mes Romës dhe Feyenoordit në stadiumin “Air Albania”.

Rama shkruan se Shqipëria i mirëpret nga ajri dhe deti mysafirët e finales europiane, sipas një protokolli me standardet më të larta të sigurisë.

Sipas kreu të qëverisë, gjatë ditës së sotme priten mbi 20.000 vizitorë të tjerë në vendin tonë,

“Shqipëria mirëpret nga ajri dhe deti mysafirët e finales europiane, sipas një protokolli me standardet më të larta të sigurisë, që mban në gatishmëri të gjitha strukturat doganore e policore në Rinas&Durrës dhe natyrisht në Tiranë. *gjatë ditës së sotme priten mbi 20.000 vizitorë të tjerë”,-shkruan Rama.

Kujtojmë që gjatë mbrëmjes së djeshme tifozët e kthyen Tiranën në një fushë beteje, duke plagosur policë, dhe shkaktuan dëme materiale./Opinion.al

Pas