Aktualitet

Mbërrijnë 31,590 doza vaksine Pfizer në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 20/09/21 |
Opi Nion

 

31,590 doza vaksine Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Ministrja shkruan se sasia i vaksinave në total të mbërritura në vendin tonë është 2,045,310.

Manastirliu iu bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen për të mbrojtur veten dhe të afërmit e tyre./Opinion.al

Pas