Aktualitet

Mbërrijnë 29,250 doza vaksine Pfizer në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:38 - 27/09/21 |
Opi Nion

29,250 doza vaksine Pfizer mbërritën mbrëmjen e sotme në Shqipëri.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Në total, në vendin tonë kanë mbërritur 2,074,560 vaksina. Ministrja iu bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen që të mbrojnë vetën dhe të afërmit e tyre./Opinion.al

Pas