Aktualitet

Mbërrijnë 24 mijë vaksina kundë COVID-19 në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:48 - 28/06/21 |
Opi Nion

24,040 vaksina anticovid kanë mbërritur sot në Shqipëri. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në rrjetet sociale se 14,040 dozat e vaksinës Pfizer janë e kontratës së qeverisë shqiptare si dhe mbështetjes së Bashkimit Europian.

Ndërkohë, 10,000 doza të vaksinës AstraZeneca janë mbështetje e Qeverisë së Kroacisë për vendin tonë.

Deri më tani kanë mbërritur 1,103,690 doza vaksine anticovid. Në vendin tonë, nesër nisin dy ditët e vaksinimit të hapur për të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç./Opinion.al

Pas