Aktualitet

Mbaron “epoka”, Wladimir Klitschko pas 11 vjetësh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 29/11/15 |
b.f

Merr fund “mbretërimi” i Wladimir Klitschko.

Në Botërorin e peshave të rënda, i zhvilluar në “Esprit Arena”, të Dusseldorf, përballë 55 mijë spektatorëve, sfidanti Britanik, Tyson Fury, bëri të tijin titullin duke mundur me pikë kampionin e Wba-Ibf-Wbo, ukrainasin Klitschko.

fury 2

Verdikti i jurisë ishte në favor të Fury dhe unanimë, 115-112, 115-112, 116-111. Wladimir Klitschko qëndronte i pamposhtur prej 11 vitesh e 7 muaj. Kjo ishte një nga përballjet më të pritura në kësaj kategorie në këto vitet e fundit, ku Fury, i cili tashmë e çon në 25 numrin e sfidave që nuk mundet, dominoi një nga emrat më të mëdhenj, Klitschko.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas