Aktualitet

Mbante në banesë armë zjarri pa leje, arrestohet 67-vjeçari në Fushë-MilotBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:13 - 16/10/22 |
Opi Nion

Një person ka rënë në prangat e policisë së Lezhës ditën e sotme pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij në Fushë Milot, 67-vjeçarit me inicialet B.K i është gjetur nga uniformat blu një armë zjarri automatik, të cilën e posedonte pa leje.

67-vjeçari u arrestua në flagrancë për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” , ndërsa arma e zjarrit që ai posedonte u sekuestrua në cilësinë e provës materiale./Opinion.al

Pas