Aktualitet

Matura Shtetërore/ Del teza e provimit të Matematikës (FOTO)Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:55 - 17/06/22 |
Opi Nion

Sikurse ka ndodhur edhe në vitet e tjera edhe këtë herë ka dalë teza e provimit të matematikës, provim që zhvillohet këtë të premte duke filluar nga ora 10:00.

Një llogari në rrjetet sociale me emrin “Studentët denoncojnë” ka publikuar tezën e provimit.

Sipas postimit, tezat janë publikuar rreth një orë pas nisjes së provimit, dhe në rrjetet sociale janë postuar dy variantet, A dhe B.

Ky është provimi i tretë i maturës që zhvillohet këtë vit, pas atij të gjuhës së huaj dhe atij të gjuhës shqipe e letërsisë.

Maturantët do të zhvillojnë provimin e Lëndës me Zgjedhje më 24 Qershor.

 

Pas