Aktualitet

“Maska është trendi, nona fare”, Shahini publikon videon sensibilizuese


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 01/09/20 |
Al Do

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Besa Shahini ka postuar në rrjetet e saj sociale një video sensibilizuese mbi rëndësinë dhe rregullin e mbajtjes së maskës në shkollë.

Në videon e postuar nga Ministrja janë nxënësit ata që flasin mbi rëndësinë e të mbajturit të maskës.

Ndër të tjera, përveç rëndësisë shëndetësore ata shtojnë se “maska është trendi” dhe “nona fare”.

Ministrja Shahini shkruan se mbajtja e maskës është e detyrueshme.

“Mbajtja e maskës është e detyrueshme, sepse kjo është e vetmja mënyrë se si ne të mbrojmë veten dhe të tjerët.”, shkruan ndër të tjera ministrja. /Opinion.al

Mbajtja e maskës 😷 është e detyrueshme, sepse kjo është e vetmja mënyrë se si ne të mbrojmë veten dhe të tjerët….

Posted by Besa Shahini on Tuesday, September 1, 2020

 

Pas