Bota

Maska bëhet e detyrueshme edhe tek “Dritat e Kuqe”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 30/07/20 |
el ida

Amsterdami ka urdhëruar sot mbajtjen e maskave në lagjet e famshme të dritave të kuqe.

Qeveria holandeze, vendosi që industria e seksit ashtu si dhe  vendet me shumë njerëz duhet ta mbanin masken me detyrim pavarësisht se autoritetet shëndetësore thanë se nuk ka mjaftueshëm prova për efektivitetin e maskave.

“Red Lights District” u hap në 1 korrik pas 3 muajsh mbylljeje, me një protokoll të rreptë që duhet të ndiqet nga të gjithë punonjëset e seksit.

Ato duhet të shmangin puthjet dhe seksin oral si dhe të kontrollojnë paraprakisht klientët e tyre për simptoma koronavirusi./Opinion.al

Pas