Aktualitet

Masivi shkëmbor bie mbi një lokal në Vlorë, ka të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:09 - 23/09/20 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotëm Shqipëria u përfshi nga reshje shiu të dendura të cila shkaktuan probleme në disa qytete të vendit. Ndërkohë, për shkak reshjeve ka pasur dhe rrëshqitje të dherave dhe gurëve në disa zona të vendit.

Mësohet se për shkak të reshjeve të shiut ka pasur rrëshqitje të gurëve në Kaninë të Vlorë, ku për pasojë raportohet se ka mbetu i plagosur një person.

Gurët kanë rënë brenda ambientit të një lokali. Rrëshqitje të dherave dhe rënie të gurëve ka pasur edhe në Sarandë , ku disa akse rrugore të saj vihet re prania e gurëve të mëdhenj, që fatmirësisht nuk kanë shkaktuar të plagosur./ Opinion.al

Pas