Aktualitet

Masat antiCOVID, policia gjobit 791 qytetarë për maskën mbrojtëse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:52 - 10/03/21 |
Opi Nion

Policia vijon të ndëshkojë qytetarët të cilët nuk zbatojnë kufizimet e vendosura kundër covid-19 të cilat parandalojnë përhapjen e virusit.

Sipas njoftimit ditën e sotme janë gjobitue 791 qytetarë.

695 shtetas që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse dhe janë ndëshkuar nga policia me gjobë 3.000 lekë.

Policia ka gjobitur gjithashtu 96 qytetarë që udhëtonin në mjete private me persona me të cilët nuk kishin lidhje familjare apo në mjetet e transportit publik, pa vendosur maskat mbrojtëse.

Nga ana tjetër Policia i bën sërish apel qytetarëve dhe drejtuesve të mjeteve të respektojnë masat./Opinion.al

Pas