Aktualitet

Masat anti-COVID, gjobiten 3 lokale në Korçë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:32 - 26/12/20 |
Opi Nion

Tre lokale në qytetin e Korçës janë gjobitur me nga 1 milion lekë pasi nuk kanë zbatuar masat anti-COVID.

Në këto lokale janë  organizuar festë në ambientet e brendshme dhe vazhduar aktivitetin e tyre pas orarit të lejuar.

Masat anticovid vijojnë të shkelen, jo vetëm nga individët për vendosjen e maskës, por edhe nga pronarët e lokaleve, edhe pse gjoba ndaj tyre është e konsiderueshme./ Opinion.al

Pas