Bota

Masakra në Teksas, vdes nga pikëllimi bashkëshorti i mësueses së vrarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:42 - 27/05/22 |
el ida

Burri i mësueses, Irma Garcia, që mbeti e vrarë të martën nga të shtënat masive në Uvalde, Teksas, thuhet se ka vdekur nga një atak në zemër.

Joe Garcia ishte bashkëshorti i Irma Garcia, e cila dha mësim për 23 vite në shkollën fillore Robb. Në një artikull media britanike BBC shkruan se Joe Garcia ka ndërruar jetë nga pikëllimi pasi humbi bashkëshorten e tij.

Zonja Garcia ishte një nga dy mësueset që ndërroi jetë pasi një adoleshent qëlloi me armë në një shkollë fillore dhe si pasojë e të shtënave  ndërruan jetë 21 persona, 19 prej tyre fëmijë.

Çifti, i cili ishte i martuar prej 24 vitesh, ka lënë pas katër fëmijë.

Pas