Aktualitet

Masa të reja anti-covid? Komiteti i Ekspertëve mblidhet sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:15 - 30/08/21 |
Opi Nion

Prej disa javësh vendi po përballet me rritje të numrit të të infektuarve me Covid-19.

Ndërkohë është bërë e ditur se sot do të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve për situaten e pandemisë në vend dhe masat anticovid.

Kujtojmë se javën që kaloi Komiteti i Ekspertëve vendosi që të mbajë në fuqi masa anti-covid që janë dhe mos të vendosë të tjera shtesë, ndërsa theksin e vuri tek mungesa e respektimit të tyre si dhe tek vaksinimi./Opinion.al

Pas