Aktualitet

Marrëveshja PD-PBDNJ, Meta: Hap i rëndësishëm drejt fitoresBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:01 - 25/01/23 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Ilir Meta ka përshëndetur marrëveshjen e arritur këtë të mërkurë mes PD dhe PBDNJ.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Meta thotë se ky është një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit dhe bashkimit të opozitës për fitoren në zgjedhjet e 14 Majit.

“Përshëndesim marrëveshjen e sapo nënshkruar midis Partisë Demokratike dhe PBDNJ, si një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit dhe bashkimit të opozitës për Fitoren e Ndryshimit në 14 Maj, për t’i dhënë fund monizmit në pushtetin vendor dhe rivendosur Llogaridhënien dhe kontrollin e qytetarëv!”- shkruan Meta.

Pas