Rajoni

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Mustafa: Qeveria “Hoti” meriton mbështetje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 04/09/20 |
Opi Nion

Kreu i LDK-së Isa Mustafa ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizimin ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington.

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Mustafa shprehet se qeveria “Hoti” arriti për pak javë ta ribëjë Kosovën partner të besueshëm të SHBA dhe BE-së.

Kreu i LDK-së thotë se qeveria “Hoti” meriton mbështetje në rrugëtimin që kanë nisur.

Postimi i Isa Mustafës:

Kosova është e bekuar me miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo u dëshmua edhe një herë sot, me nëshkrimin e marrëveshjes së negociuar nën drejtimin e Shtëpisë së Bardhë.

Si Kryetar i LDK-se, dëshiroj te falënderoj Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe sidomos Presidentin Tramp për angazhimin e tij në arritjen e marrëveshjes.

Po ashtu, përgëzoj Kryeminstrin Hoti dhe Qeverinë e Kosovës për këtë arritje të madhe në interes të Repblikës së Kosovës. Kryeminstri dhe Qeveria, me maturi e përkushtim , në pak javë, arritën ta ribëjnë Kosovën partner të besueshëm të aleatëve tanë strategjikë, SHBA dhe BE, prandaj ky Kryeministër dhe Qeveria e tij meritojnë mbështetje në rrugëtimin që kanë nisur. Faleminderit, President Tramp!/ Opinion.al

Pas