-U tha në Opinion

Marku: Nuk është e lehtë të ndërhysh në sistemin e medias


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:30 - 16/10/18 |
b.f

Studiuesi i medias, profesori Mark Marku, të martën, deklaroi se kryeministri Edi Rama nuk mund të ndërhyjë me aq lehtësi në sistemin e medias, pasi këtë e bëjnë vetëm diktaturat.

Marku u shpreh të martën në studion e emisionit “Opinion”, se të gjitha qeveritë gjatë mandatit të parë i fshehin perversitetet që prodhon një qeverisje, mandatin e dytë u shpërthejnë dhe sistemi degradon.

Ai tha se në thelb të gjithë kësaj qëndron shqetësimi për të bllokuar të gjithë informacionin që qarkullon.

Pas