Rajoni

Maqedonia e Veriut raporton viktima dhe mbi 100 raste të reja me Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:43 - 14/07/20 |
Al Do

Në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 viktima nga infeksioni i koronavirusit.

Viktimat janë nga Shkupi, Tetova, Ohri dhe Kërçova

Me këtë shifër numri total i vdekjeve Covid që prej fillimit të pandemisë është rritur në 389.

Gjithashtu autoritetet kanë bërë të ditur se janë identifikuar edhe 135 raste të reja infeksioni, për një total prej 8332 rastesh.

Gjithashtu në vend ka patur edhe 142 pacientë të shëruar, për një total prej 4468.

Pas