Sport

Maqedonia e Veriut për herë të parë në Kampionatin Europian


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:06 - 12/11/20 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka mundur 0-1 Gjeorgjinë dhe tashmë është zyrtarisht në Kampionatin Europian, i cili do të zhvillohet verën e ardhshme.

Heroi i fqinjëve tanë në këtë takim ishte veterani Goran Pandev, i cili realizoi golin e vetëm të takimit në pjesën e dytë.

Kjo ishte finalja e play off-i të Ligës së Kombeve, ku në gjysmëfinale, Maqedonia e Veriut eliminoi Kosovën.

Pas