Rajoni

Maqedoni e Veriut, 7 viktima dhe 373 raste me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:42 - 04/02/21 |
Opi Nion

Shtatë qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut në 24 orëve të fundit.

Sipas autoriteteve, këtë të enjte janë kryer 2,107 testime prej të cilave kanë rezultuar pozitivë 373 raste.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë shëruar 638 pacientë, ndërsa 2,900 kanë humbur jetën. Aktualisht numri i rasteve aktivë ka arritur në 7,558 persona./ Opinion.al

Pas