InstaBIZ

Manjola Nallbani lançon albumin e ri, ja të ftuarit vip që ishin të pranishëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 18/11/15 |
root

“Tingujt e shpirtit tim” është albumi i katërt i këngëtares, Manjola Nallbani. Këtë projekt të ri artistik, Nallbani e ka promovuar mbrëmë në shoqërinë e miqve, kolegëve të saj artistë e familjarëve. Albumi i ri, i mezzosopranos është i ndarë në dy CD dhe përmban 12 këngë të muzikës së lehtë, krijime të reja dhe disa nga hitet e saj më të bukura ndër vite. Në të janë të përfhsira edhe 9 këngë popullore të reja dhe perla të krijimtarisë së vjetër.

1

Në këtë ngjarje shumë të rëndësishme për këngëtaren e njohur shqiptare ishin të pranishëm shumë personazhe të njohur publik, të politikës, artit, shoqërisë civile, miq që siç i cilësoi Manjola ishin shumë të rëndësishëm në jetën e saj.

Të pranishëm ishin Ministria e Integrimit, Klajda Gjosha si dhe ajo e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, Liri Berisha, Agron Llakaj, koleget, Irma dhe Eranda Libohova, Aurela Gace, Eli Fara, Artiola Toska, Zhani Ciko, Albërie Hadërgjonaj, Ardit Gjebrea, Oni Pustina dhe bashkëshortja e tij Linda Poda, etj.

Për ti nderuar miqtë e saj, Manjola Nallbani këndoi live disa nga këngët e albumit krah mikeshave të saj, Irma & Eranda Libohova si dhe Aurela Gaces.  Këngëtarja dhuroi gjithashtu albumin e saj, të nënshkruar me autografin e saj.

15171816

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas