Politikë

 Manjani: Të bësh foto me Dua Lipën e më pas të ulesh në krah të Vuçiç…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:41 - 29/07/21 |
Opi Nion

Ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar takimin e sotëm të Ramës me Vuçiç dhe Zaev në Shkup, në kuadër të Shengenit Ballkanik. Përmes një postimi në Facebook, Manjani mban qëndrim lidhur me faktin që në takim mungon Kosova, duke e konsideruar takimin të pakuptimtë, e madje një teatër antikombëtar.

“Normalja e do që qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës në jenë krah njëra-tjetrës dhe jo përballë. Aq më pak kurriz në kurriz!!! Ska pikë kuptimi të bësh foto me Dua e Dukagjin Lipën dhe 2 ditë më pas të ulesh në krah të serbit Vuçiç. Krah serbit e përballë shqiptarit Albin.  Këtë të fundit madje edhe ta denigrosh… Pikë, po pikë kuptimi ska! Nuk e di a është dakord familja Lipa me këtë sjellje të Ramës, por qartësisht shqiptarët në Shqipëri e Kosovë duhet të jenë të neveritur. Ky teatër i shëmtuar antikomb duhet të ndalet disi”, shkroi Manjani./Opinion.al

Pas