Sport

Manchester United ndalon dhënien e autografëve për tifozët


               Publikuar në : 18:57 - 16/08/19 |
Opi Nion

Manchester United  ka vendosur që të ndalojë dhënien e autografeve ndaj tifozëce për arsye sigurie.

Me këtë vendim i thuhet lamtumirë pamjeve të tifozëve “të armatosur” me letër dhe stilolaps dhe kjo të paktën në një nga qendrat sportive të skuadër së Solskiaer në Carrington.

Klubi britanik, ka vendosur një pankartë të madhe në një nga portat hyrëse të stadiumit ku thuhet se lojtarët nuk janë të autorizuar të ndalojnë dhe të firmosin autografe për shkak të rrezikut nga rruga pranë./ Opinion.al E.Xh.

Pas