Sport

Manchester City mposht United, fiton derbin e qytetit


               Publikuar në : 23:13 - 24/04/19 |
Opi Nion

Manchester City ka fituar derbin e qytetit duke mposhtur Manchester United me rezultatin 2-0.

Pas kësaj fitoreje, të besuarit e Pep Guardiolës kanë nisur rrugën drejt marrjes së titullit.

Ka qenë Bernardo Silva që ndëshkoi për herë të parë Manchester United, ndërsa pak më vonë ishte Leroy Sane që dha goditjen “fatale”.

Manchester City rimerr kreun dhe numëron vetëm 1 pikë më shumë se Liverpooli i vendit të dytë./ Opinion.al E.Xh.

Pas